Share

Mieszkanie Bostwicka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
AutorWiadomość
Jukka Bostwick
Jukka Bostwick
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Wiek: 31
Ekwipunek podręczny:

PisanieMieszkanie Bostwicka Empty Mieszkanie Bostwicka  ♦ Mieszkanie Bostwicka EmptyNie Wrz 30 2018, 22:57;
Mieszkanie Jukki Bostwicka

Mieszkanie znajduje się w schludnej kamienicy na trzecim, najwyższym piętrze. Wcześniej była tam zlokalizowana suszarnia oraz strych, teraz przerobione na dwa mieszkania, z których jedno zajmuje Jukka. Wchodzi się od razu do otwartej przestrzeni psuedoloftu. Główne pomieszczenie mieści aneks kuchenny oraz łączy funkcję pokoju dziennego z sypialnią. Naprzeciw wejścia znajduje się para drzwi - jedne prowadzi do małego, wydzielonego pokoju z oknem, który w zamierzeniu miał być sypialnią, ale Jukka zorganizował sobie składzik z warsztatem. Drugie pomieszczenie to prosta, nieduża łazienka. Drewniana podłoga i jasne wnętrze sprawiają miłe wrażenie.Główny pokój:


Powrót do góry Go down
https://postmortem.forumpolish.com/t189-jukka-bostwick#1378
Jukka Bostwick
Jukka Bostwick
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Wiek: 31
Ekwipunek podręczny:

PisanieMieszkanie Bostwicka Empty Re: Mieszkanie Bostwicka  ♦ Mieszkanie Bostwicka EmptyPon Paź 01 2018, 20:51;

/ początek lutego 2226 roku

W lutym było dobre tylko to, że trwa krótko. W Rode nawet ten fakt nie przynosił pociechy w ponure dni z mroźnym wiatrem dającym z siebie wszystko przez całą dobę. Jukka kolejnej już zimy przekonywał się, dlaczego mieszkanie na samej górze z dużymi oknami to jest sam w sobie powód do obniżenia już i tak śmiesznie niskiego czynszu. W związku z tym, jego wierną towarzyszką została farelka, która stała się małym centrum domowego wszechświata, a że miał resztki męskiej dumy to jeszcze dogrzewał się herbatą z rumem. Niestety, aby zapalić fajkę musiał wyjść na półpiętro, bo systemy przeciwpożarowe nie odpuszczały z powodu mrozu. Jukka siedział na stopniu, trochę już marzł, bo cudowne właściwości rumu powoli się wyczerpywały, a przy tym zaciągał się papierosem, gdy usłyszał kroki na schodach. Zastanowił się czy jeśli nie będzie się ruszał, to domniemana sąsiadka z piętra niżej go nie zauważy i nie zruga za zanieczyszczenia jej aury dymem. Z całym fatalizmem na jaki go było znać czekał na swój los wypuszczając kolejny kłąb dymu.
Powrót do góry Go down
https://postmortem.forumpolish.com/t189-jukka-bostwick#1378
Raphael Bradford
Raphael Bradford
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Wiek: 38
Ekwipunek podręczny:

PisanieMieszkanie Bostwicka Empty Re: Mieszkanie Bostwicka  ♦ Mieszkanie Bostwicka EmptyPią Paź 05 2018, 22:44;

Bradford wchodził po schodach i robił dokładnie to samo co kuzyn, czyli palił papierosa. Bywając poza mieszkaniem Ethel, nadrabiał zaległości w swoim ulubionym nałogu. Luty był paskudny i zimny więc unikał marznięcia na balkonie doktorki.
W każdym razie wchodził po schodach w jednej ręce dzierżąc papierosa a w drugiej zepsute hologogle. Oficjalnie to właśnie ten przyrząd był powodem wizyty u Jukki. Raphael w kilka dni po zabiciu Kandla i uprzątnięciu całego bałaganu niefortunnie zrzucił je sobie z biurka i coś w nich uszkodził. Przez chwilę rozważał oddanie ich do naprawy technikowi policyjnemu, ale ten patałach na pewno by je bardziej zepsuł, a do tego przetrzymał cholera wie ile czasu. Zdecydowanie lepszą opcją było poproszenie Bostwicka, by mu je naprawił. Dzięki temu jego sprzęt na pewno będzie działał i przy najbliższej akcji nie spotkają go przykre niespodzianki.
Dopalił papierosa i zadeptał butem niedopałek. Bardzo nieładnie jak na przedstawiciela prawa i porządku, ale miał to w dupie. Wyszedł jeszcze kilka schodów i spotkał się z Jukką siedzącym na schodach.
- Ktoś cię wywalił z własnego mieszkania.- rzucił zamiast powitania i zlustrował wzrokiem kuzyna. Oczywiście już sobie w głowie dorobił odpowiednią historyjkę, ale ta zapewne ni miała nic wspólnego z rzeczywistością.
Powrót do góry Go down
https://postmortem.forumpolish.com/t160-raphael
Jukka Bostwick
Jukka Bostwick
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Wiek: 31
Ekwipunek podręczny:

PisanieMieszkanie Bostwicka Empty Re: Mieszkanie Bostwicka  ♦ Mieszkanie Bostwicka EmptySob Paź 06 2018, 22:17;

Rzekoma sąsiadka z oparów transformowała się w postać kuzyna. Uniósł brew na ten niedopałek, oj będzie gadanie. Choć chyba w tej chwili rankingu czarnych owiec Jukka był w środku stawki, więc pewnie wszystko spadnie na Fostera z drugiego - to przez te życie w związku nieformalnych co tydzień z kim innym.
- Tak, presja społeczna, system przeciwpożarowy i nałogi, stoczyłem się prawie na same dno. To przynajmniej powiem terapeucie, po wywołaniu kryzysu na obiedzie rodzinnym.
Nie tylko Bradford przeprowadził obserwację, Jukka również. Raphael wyglądał, jakby ubyło mu ciężaru z barków, ale wyraz twarzy miał zwyczajowo zblazowany, mogło to całkiem nic nie znaczyć. Po mieście niosły się plotki o trupie w porcie, problem Strażników, choć, jak z pogłoskami bywało, szczegóły dochodziły szczegóły, całkiem niegodne zaufania, jak te, że był w sprawę zamieszany lokalny policjant. Bostwick nie bawił się w hazard, ale jak miałby stawiać, to albo Rios, albo jego kuzyn, ot przeczucie i rachunek prawdopodobieństwa, gdy znało się pozostałe orły sprawiedliwości. Nie zadawał pytań, nie było to im potrzebne.
Wyrzucił papierosa do kubka, podniósł się i przeskoczył po dwa schody na swoje piętro. Jukka otworzył drzwi, skłonił się przed Rafą i gestem zaprosił do środka.
- Dostępna jest głównie dieta płynna whiskey, koniak, rum jeszcze z zapasów mego ojca, jagermeister, choć to skonfiskowany z wyjazdu szkolnego, więc istnieje ryzyko, że kompletne szczyny lub nawet trutka z meliny. - Rozgrzewające napoje w końcu były zalecane przy niskich temperaturach.
Powrót do góry Go down
https://postmortem.forumpolish.com/t189-jukka-bostwick#1378
Raphael Bradford
Raphael Bradford
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Wiek: 38
Ekwipunek podręczny:

PisanieMieszkanie Bostwicka Empty Re: Mieszkanie Bostwicka  ♦ Mieszkanie Bostwicka EmptyNie Paź 14 2018, 20:05;

Kącki Brdforda drgnęły w górę. Kryzys wywołany na rodzinnym obiedzie? Chciałby to zobaczyć. Naprawdę by chciał. Nawiasem mówiąc interesowało go jaką reakcję wywołała śmierć Kandla. Wątpił by ojciec się do tego mieszał, ale nie potrafił przewidzieć reakcji Bena. Póki co przez ostatnie dni panowała cisza i Raphael nie był do końca pewny czy się s tego cieszy. Jak miała jebnąć jakaś bomba to wolałby od razu mieć to z głowy.
- Płynna dieta jest idealna.- lekko się uśmiechnął i ruszył po schodach za kuzynkiem, który otworzył przed nim podwoje swojego mieszkania, co przypomniało Bradfordowi, że powinien się pozbyć swojego skoro ma zamiar wynająć coś większego dla siebie i Ethel.
-Rum z zapasów twojego ojca? Myślę, że jestem skłonny go skosztować.- Bradford rozejrzał się po pomieszczeniu i tylko uniósł brew na widok farelki a po chwili jednak zdjął kurtkę i wyjął z kieszeni to co było powodem jego wizyty u Bostwicka.
Powrót do góry Go down
https://postmortem.forumpolish.com/t160-raphael
Jukka Bostwick
Jukka Bostwick
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Wiek: 31
Ekwipunek podręczny:

PisanieMieszkanie Bostwicka Empty Re: Mieszkanie Bostwicka  ♦ Mieszkanie Bostwicka EmptyWto Paź 16 2018, 22:13;

Gdyby Rafałek podzielił się swoimi przemyśleniami na temat potencjalnych przyczyn kryzysów rodzinnych, a jego młodszy kuzyn postanowił być chorobliwie szczery i otwarty, choć trzydzieści lat był warunkowy, aby wszystko dusić w sobie, by w końcu implodować, to akurat utrata mniej lub bardziej przydatnego swojego człowieka nie byłaby na szczycie listy problemów rodziny. W końcu, na swojej skórze Jukka przekonał się, że nie ma nikogo takiego, kogo by nie można poświęcić i nie był nie do zastąpienia. Pewnie, dlatego ich rodzice mieli tyle dzieci. Choć co do Bena, to pewnie by histeryzował, tak samo, jak wtedy, gdy w szóstej klasie rozwalił małego drona o kamienicę naprzeciw ich tarasu. Przy okazji wywołał pewne znaczące poruszenie na szabatowej wieczerzy u sąsiadów. Ach wspomnienia, oczywiście.
- Skłonny skosztować - powtórzył za Bradfordem naśladując jego sposób wypowiadania słów. - Wyszła wielkomiejska kurtuazja.
Zajęty wyciąganiem butelki i rozlewaniem alkoholu po kubkach, z pewnością kieliszki by się znalazły, ale tracenie energii na takie pierdoły było wbrew naturze i mocno nieekonomiczne, nawet nie zarejestrował spojrzenia kuzyna na mały grzejnik. Jeszcze się przekona, że jest to obecnie sprzęt nieodzowny.
- A już chciałem ciebie chwalić za bezinteresowne podtrzymywanie więzi rodzinnych. Pokaż co tam się znowu spierdoliło - równocześnie sięgnął po gogle. - Biuro szeryfa nie ma nawet funduszu na amortyzację swojego sprzętu? - Pytanie w różnych wariantach padało za każdym, jednym razem. - To powinno być wymienione trzy naprawy temu. - Jukka zrzędził, jak każdy pasjonat technologii i znawca elektronicznej eutanazji, której te gogle powinny zostać poddane.
Powrót do góry Go down
https://postmortem.forumpolish.com/t189-jukka-bostwick#1378
Raphael Bradford
Raphael Bradford
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Wiek: 38
Ekwipunek podręczny:

PisanieMieszkanie Bostwicka Empty Re: Mieszkanie Bostwicka  ♦ Mieszkanie Bostwicka EmptySro Paź 24 2018, 13:47;

- Nie marudź, tylko polej. - Bradford lekko się uśmiechnął słysząc słowa Jukki. Obydwaj mieszkali w takiej dziurze, a bez mrugnięcia okiem potrafiliby przerzucać się kurtuazyjnymi, nic nie znaczącymi frazesami, a do tego ani jeden ani drugi nie zdradziliby się ze swoimi prawdziwymi uczuciami. Na szczęście nie byli w NY i nie otaczały ich elity tego miasta ani karcące oko rodziny, to pozwalało im na swobodę.
Chwycił podany kubek w dłonie i lekko wzniósł go w stronę kuzyna w bezgłośnym toaście. Upił pierwszego łyka i poczuł jak alkohol miłym ciepłem spływa mu do żołądka. Bardzo dobry sposób na rozgrzanie się. Zdecydowanie lepszy niż owijanie się grubym kocem.
- Co do więzi rodzinnych, to możne wpadłbyś do mnie i Ethelyn na kolację?- co prawda nie konsultował tego z kochanką, ale nie spodziewał się by ta protestowała, jak ją znał to wręcz przeciwnie, wykorzysta sytuację do małego śledztwa. W końcu uwielbiła wścibiać wszędzie swój mały ciekawski nosek.
- Nie musisz mi tego mówić.- Raphael skrzywił się wymownie, bo sam doskonale wiedział, że sprzęt nadawał się do wymiany. Właściwie, gdyby nie pomoc Bostwicka to już dawno nie miałby na czym pracować.- Niestety moje ostanie podanie zostało odrzucone. Oficjalnie brak funduszy, nieoficjalnie, stary mnie nie znosi, więc teraz nowych się nawet za sto lat nie doczekam.- wzruszył ramionami, jakby mu było to obojętne a potem zerknął co też tam kuzynek kombinuje.
Powrót do góry Go down
https://postmortem.forumpolish.com/t160-raphael
Sponsored content
Ogólne
Dodatkowe

PisanieMieszkanie Bostwicka Empty Re: Mieszkanie Bostwicka  ♦ Mieszkanie Bostwicka Empty;

Powrót do góry Go down

Mieszkanie Bostwicka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Similar topics

-
» Mieszkanie Evandry
» Mieszkanie Max
» Mieszkanie nr 4, Ramirez
» Mieszkanie nr 7 - dr Hollingsworth
» Mieszkanie Masonów

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Witaj w Rode! :: Dzielnice mieszkalne-