Share|

SPIS NPC

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
AutorWiadomość
avatar
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Wiek: pleple
Ekwipunek podręczny:

Pisanie SPIS NPC  ♦ Nie Lip 23 2017, 14:49;
SPIS POSTACI NPC

W tym temacie znajdziesz opisy postaci NPC. Informacje o tym kim są, jakie mają statystki, czym się zajmują oraz gdzie je można spotkać.
Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Pon Lis 05 2018, 11:38, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://postmortem.forumpolish.com/t1-your-first-subject#2
avatar
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Wiek: pleple
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: SPIS NPC  ♦ Nie Lip 23 2017, 14:50;

Ian Wood
STANLEY TUCCI

 DATA URODZENIA: 11.11.2170 (55)
 ZAWÓD: Burmistrz Rode
 POCHODZENIE: Nowy Jork

UMIEJĘTNOŚCI:
Inteligencja: 60/100
Kondycja: 20/100
Reakcja: 28/100
Celność: 18/100
Spostrzegawczość: 30/100
Charyzma: 35/100
  CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:
wzrost: 173 cm
waga: 68 kg
kolor oczu: brązowe
znaki szczególne: łysa glaca, okulary
         
CHARAKTER I HISTORIA POSTACI
Urodził się poza granicami Rode, choć nazwisko Wood parokrotnie przewinęło się przez karty dokumentów sporządzanych wcześniej w kolonii karnej, zanim ta stała się pełnoprawnym miastem. Trzeci z rodzeństwa. Pierwszy brat został postrzelony przez policjanta, drugi razem z siostrą prowadzą spokojne życie w metropolii. Burmistrz jest nieszczególnie wylewny w sprawach swojego życia prywatnego. Powszechnie wiadomo, że ma żonę i dwójkę dzieci, którzy uczęszczają do szkoły w Waszyngtonie. Zresztą jego rodzina mieszka tam, na obrzeżach miasta, podczas gdy on większość czasu spędza w Rode; dojeżdża, choć krążą pogłoski, że buduje się na przedmieściach niespiesznie. Uchodzi nie tylko za zabieganego człowieka, ale też i wymagającego. Może nie jest dyktatorem i wbrew pozorom wiele brakuje, aby go w ten sposób określić, to jednak jest osobą zdecydowaną. Ma wielkie plany, aby rozbudować miasteczko i uczynić je przyjaznym, mimo powszechnej opinii. Zmaga się jednak z trudnościami, jakimi są po prostu... obywatele. Nie daje jednak po sobie tego poznać. Innymi trudnościami, o których łatwiej jest się dowiedzieć, to utrudnienia spowodowane działaniami zarówno miasta Waszyngton, jak i Nowego Jorku (mniejsza płaca za sprzęt, tania siła robocza). Rzadko kiedy można na niego trafić. Zwłaszcza jeśli chce się załatwić coś bezpośrednio u mężczyzny. Jego nieobecność bywa frustrująca. A najczęściej szansą na spotkanie z nim są okoliczności powiązane z miasteczkiem.  
CIEKAWOSTKI:
- Zawsze podpisuje się piórem, które nosi ze sobą niemalże wszędzie.
- Co kwartał zmienia oprawki okularów.
- Scott Randall jest jego siostrzeńcem.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://postmortem.forumpolish.com/t1-your-first-subject#2
avatar
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Wiek: pleple
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: SPIS NPC  ♦ Nie Lip 23 2017, 14:51;

Liam Cunningham

DATA URODZENIA: 1.11.2165 (60)
ZAWÓD: Grabarz, właściciel Zakładu Pogrzebowego "Bóg tak chciał"
POCHODZENIE: Fallston

 
UMIEJĘTNOŚCI:
Inteligencja: 55/100
Kondycja: 42/100
Reakcja: 25/100
Celność: 20/100
Spostrzegawczość: 30/100
Majsterkowanie: 30/100
  CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:
wzrost: 185cm
waga: 80 kg
kolor oczu: szare
znaki szczególne: blizna za prawym uchem
       
CHARAKTER I HISTORIA POSTACI
Urodził się w Fallston. Syn Marthy i Henry'ego Millera. Jedyny, który ojca poznał na parę lat przed jego śmiercią. Pierwsze lata życia wychowywany był przez matkę i ojca, który przy dziesiątych urodzinach Barnabasa, został odesłany do Rode. Henry Miller wówczas pomagał przy napadach na transporty. Raz mu się nie udało i ten jeden raz wystarczył, aby został zamknięty.
Barnabas nigdy nie był przykładny i na niczym mu szczególnie nie zależało. Po skończeniu szkoły parał się różnymi pracami fizycznymi, aby móc wyżywić siebie i matkę. Był z niego butny, pyskaty, aczkolwiek dobry i wierzący człowiek. Hipokryta, który często mamrocze do siebie pod nosem.
O tym, że został właścicielem zakładu pogrzebowego dowiedział się wtedy, gdy miał 30 lat, a ojciec dogorywał na szpitalnym łóżku. Nie wiedział nawet, że to był interes-tradycja. Niedługa, bo może trzy pokolenia wstecz powstał taki zakład, ale zawsze miało to znaczenie dla Barnabasa, który uważał, że rodzina jest najważniejsza.
Dlatego też dosyć szybko przeniósł się ze swoją żoną Irminą do miasteczka, zajmując jeden z domów w południowej dzielnicy mieszkalnej. Mieli spokojne życie, w trakcie którego doczekał się dwóch ambitnych córek. Te wyjechały, kiedy tylko mogły, choć starego i poczciwego ojca również często odwiedzają.
Barnabas może nie biega nigdy po mieście, ale wbrew pozorom wie i uwielbia rozmawiać. Nie jest ponurym grabarzem, jak powszechnie krąży opinia, bo zachował pewną lekkość ducha. Ogładę również.
Nie cierpi jednak hien cmentarnych. Na niektóre osoby zmruży oczy i wąsem zakręci w ciszy. Czasem czegoś nie zauważy, czasem nie skomentuje. Dociekliwy człowiek, którego można udobruchać tytoniem do drewnianej fajki.

CIEKAWOSTKI:
- Wraz z małżonką chodzą na cotygodniowe nabożeństwa.
- Zatrudnia dwóch pracowników.
- Nie pije dużo, ale w swoim miejscu pracy zawsze przechowuje dwa różne alkohole.  
- Większość dnia, a czasem nocy, spędza na cmentarzu.
- Często można go spotkać w bibliotece czy też w "Pechowcu".

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://postmortem.forumpolish.com/t1-your-first-subject#2
avatar
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Wiek: pleple
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: SPIS NPC  ♦ Nie Lip 23 2017, 16:51;
Matthew McConaughey

DATA URODZENIA:  17.07.2185 ( 40)
ZAWÓD: właściciel speluny "Pechowiec"
POCHODZENIE: Rode

UMIEJĘTNOŚCI:
Inteligencja: 50/100
Kondycja: 65/100
Reakcja: 20/100
Celność: 35/100
Spostrzegawczość: 20/100
walka w ręcz: 40/100
CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:
wzrost: 180
waga: 80
kolor oczu: Niebieskie
znaki szczególne: znakomite poczucie humoru, łysa głowa, broda i wąsy

CHARAKTER I HISTORIA POSTACI
Silver zawsze był sprawiedliwym, praworządnym, uczciwym i wrażliwym człowiekiem. Ma w sobie ogromne pokłady cierpliwości oraz zrozumienia...
Tak by było w alternatywnym świecie. Gałganem John był od zawsze. Rodzina jego w kolonii karnej żyła jeszcze od czasów pradziadka, który został tu ze słany z żoną i synem za zamordowanie sąsiada. Za pozornym życiem w wymuszonej uczciwości kryły się jednak machlojki i brudne interesy. Dziadek Silvera zginął niedługo po narodzinach swojego syna. Tradycje Silverów zostały jednak dzieciakowi przekazane, a ten przekazał je swojemu potomkowi.  John interesuje się handlem narkotykami, ma układy ze strażnikami w dokach i próbuje sprawnie wymykać się policji. Jakiś czas temu wynalazł sobie nową rozrywkę - może pożyczyć ci pieniądze na procent, albo coś załatwić. A co, jeśli nie będziesz w stanie spłacić długu? W piwnicy "Pechowca" co jakiś czas odbywają się nielegalne walki. Wygrany zgarnia pulę wpisowego a także zmniejsza swój dług. Można w ty, rzecz jasna, wziąć udział dla samej rozrywki, bądź też by zarobić kilka kredytów.
Silver ma też jednak i łagodną stronę: zbiera porcelanowe figurki oraz słodzi herbatę czterema łyżeczkami cukru. Nie gardzi również dobrą telenowelą.CIEKAWOSTKI:

- Dzień bez obicia komuś mordy to dzień stracony.
- Ma żonę, ale od dawna nikt jej nie widział. Jedni mówią, że ją zatłukł. Inni, że nie pozwala jej wychodzić z domu.
- Podobno nie ma hamulców, połamany kręgosłup moralny i wyjątkowo zafajdane sumienie.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://postmortem.forumpolish.com/t1-your-first-subject#2
avatar
Ogólne
Dodatkowe

Pisanie Re: SPIS NPC  ♦ Pon Lip 24 2017, 00:37;
POZOSTALI NPC

Oprócz powyższych osób oczywistym jest, że można trafić na innych obywateli czy zagubionych turystów miasta Rode. Nie zawsze i nie wszyscy wyróżniają się czymś szczególnym. Mogą to być osoby spotkane jednorazowo lub naprawdę sporadycznie. Mogą to być też postacie epizodyczne, które lubią wtrącać się w nieswoje sprawy.

Można spotkać:

Pucybuta przy Głównej ulicy, który nie tylko zajmuje się czyszczeniem obuwia przechodniów, ale właściwie wszystkim. Pomoże przy sprzątaniu, czasem przy wnoszeniu towaru. Znany jest także z tego, że za odpowiednią opłatą przy pucowaniu może podzielić się jakimiś plotkami. Nie wszystkie dotychczas zostały potwierdzone. Nawet jego godność nie jest powszechnie znana. Czternastolatek z podwójną szramą pod okiem. Jego strój codzienny jest brązowo-szary lub szaro-brązowy. I zawsze przy sobie ma tobołek z krzesełkiem do pracy.

Wiktorię na targowisku. Dosyć śmiała dziewczyna, z pewnością głośna i nieszczególnie spokojna. Lubi się droczyć, choć łatwo jest doprowadzić ją do płaczu ze względu na jej kalectwo. Osoby, które mniej obdarzają ją sympatią, nazywają ją kuternogą, ponieważ kuśtyka na jedną z nich.
Najwidoczniej ciekawość zaprowadziła ją w okolice miasta, przez co skończyła z poszarpaną kończyną. 25letnia kobieta, która sprzedaje owoce i warzywa na ryneczku. Czasem włosy ma blond, czasem brązowe. O jasnej skórze i oczach, a strój kolorowy.

Księdza Jebediah Wolverton to charyzmatyczny dla starszej części społeczeństwa duchowny, który przybył do Rode z niewielkiej mieściny nieopodal Chicago. Człowiek z bogatą przeszłością, zarówno towarzyską jak i z bogatym doświadczeniem w powołaniu. Jego celem jest nawrócenie jak największej liczby mieszkańców, których mógłby straszyć ogniem piekielnym. Twórca kółka różańcowego i organizator miejskich dożynek, wyciska z wiernych pieniądze na modernizacje plebanii. Rzadko traci panowanie nad sobą, lecz jak już się zdenerwuje to mówi bardzo szybko i pluje na oponenta/ów.

Wikarego Thoma Eddisona przybył do Rode rok temu. Plotki sugerują mroczną przeszłość przez co ci najbardziej przezorni wierni, trzymają z dala od niego swoje dzieci. Babcie traktują go nieufnie, zwłaszcza, że w pierwszym kazaniu potępił zachowania Bucketowej. Niedosłownie oczywiście. Przytyki oraz wspieranie biedaków ciepłymi obiadami na plebanii stały się znakiem rozpoznawczym Thomasa.

PRACOWNIKÓW 13 POSTERUNKU:
Komendant - zajmujący się zarządzaniem komisariatem, a także jego budżetem. Najwyżej postawiony w hierarchii rodeńskiej policji, ma głos decyzyjny i bezpośrednio współpracuje z ratuszem, a także przed nim odpowiada. Obecnie stanowisko sprawuje kapitan Walter Jar, podstarzały, łysawy i otyły wdowiec-komunista. Zawsze pokazuje się w towarzystwie swojego pudla Perszinga. Hołduje dawnym czasom i z rozrzewnieniem wspomina, gdy Rode było kolonią karną. Bardzo sceptycznie nastawiony do przyjezdnych.

Zastępca komendanta - kryptonim Stępień. Powiadają, że za tajemniczością grubych szkieł okularów (jego wada wzroku to 40 dioptrii) kryje się niezła szycha. Nie dajcie się zwieść beztroskiemu podejściu do napojów wyskokowych - w razie potrzeby potrafi wprawnie oszołomić bandytę. Zazwyczaj jednak chętnie zwala swoją robotę na innych, tłumacząc się długim stażem pracy.

- Kasia - długonoga blondynka o przyjaznym usposobieniu. Służbistka. Nie sposób odmówić jej uroku osobistego, na nic jednak próby umknięcia przed mandatem, jeśli akurat się na nią trafi. Znana ze swojej słabości do cekinowych marynarek. Ma również wykształcenie pielęgniarskie.

- Arnold - ścięty na kwadrat postawny policjant, który zdecydowanie preferuje rozwiązania siłowe. Fan filmów akcji i broni, im większej, tym lepiej. Złośliwi twierdzą, że to jakiś kompleks. Nie należy być może do najbystrzejszych, ale z pewnością jest skuteczny.

- Cezary - dobrze wyszkolony policjant, który ma tendencję do popadania w kłopoty. Przyjechał do Rode za swoją miłością, która jest prostytutką, niestety puściła go kantem i wyjechała z innym, a Czarek już został. Często to wspomina przyznając, że był gotów uciąć sobie za nią rękę. Mówi się, że prawdopodobieństwo odpuszczenia przez niego mandatu jest wprost proporcjonalne do głębokości dekoltu lub krótkości spódniczki, aczkolwiek sam Cezary gorliwie temu zaprzecza.
Ostatnio zmieniony przez Mistrz Gry dnia Czw Paź 19 2017, 13:04, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
Ogólne
Dodatkowe

Pisanie Re: SPIS NPC  ♦ Sro Paź 11 2017, 17:43;
NPC DODATKOWE

Jest to grupka postaci, którymi graliśmy na innych forach. O nieco przekształconym charakterze, życiorysie, przedstawione nawet w krzywym zwierciadle. Przewijać się mogą przez nasze sesje.Każdy gracz może dorzucić tu swoją postać, wystarczy zgłosić się z jej krótkim opisem do Administracji.  

Fanny Cotton - kelnerka w Kozie Chloe. Dziewczyna Henryka Marchanta, wnuka Konstancji.
Konstancja Marchant - staruszka, która ciągle przychodzi do lekarza po recepty. Babcia Henryka Marchanta.
Nanna Johansen - gwiazda porno, mająca na swoim koncie kilka statuetek z gal związanych z branżą ślizgaczową.
Thomas Winchester - gwiazdor kina akcji, ostatnimi czasy zbija sławę na kontynuacji serii Szybcy i Wściekli. W ostatniej jej odsłonie z 2224 roku, Szybkich i Wściekłych 115 dosiadał chocoba.
Raven Crow - leniwy, emerytowany policjant, który od czasu do czasu odwiedza Kozę Chloe w porze obiadowej. Ma wnuka, Ravena Juniora.
Kevin Burnett - emerytowany policjant, kolega Crowa. On i jego żona Francesca mają wnuka, Kevina juniora.
barman Jim, kelner Brice i sprzątacz Chester - trzej pracownicy speluny Pechowiec. Mówi się, że potrafią samą swoją obecnością ściągnąć na osoby im towarzyszące nieszczęście.
Strażak Marcos - najgorętszy strażak w mieście. Na myśl o nim płonie niejedna panna w Rode, a i znajdzie się kilka starszych wielbicielek. Podobno Konstancja celowo podpaliła śmietniki nieopodal warzywniaka, żeby przyjechał je ugasić.
Marzia - pracownica Domu Mody Forresterów. Zajmuje się interesem pod nieobecność Felixa. Jej największe zainteresowania to plotki, zarówno o gwiazdach Show Biznesu, jak i o mieszkańcach, czytanie babskich pisemek (zwłaszcza modowych) oraz muzyka alternatywna. Ostatnio, zachęcona występami Felixa, zaczęła tworzyć własną muzykę.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
Ogólne
Dodatkowe

Pisanie Re: SPIS NPC  ♦ ;

Powrót do góry Go down

SPIS NPC

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Witaj w Rode! :: POCZĄTEK :: Strefa Gracza :: strefa Mistrza Gry-