Share|

Stacja paliw

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Ogólne
Dodatkowe

Pisanie Stacja paliw  ♦ Czw Lip 20 2017, 00:50;

STACJA PALIW

Znajduje się trzy kilometry od miasta. Poza zatankowaniem samochodu można tu zrobić niewielkie zakupy oraz przenocować w przyczepie kempingowej, która znajduje się zaraz przy budynku. Na tyłach samego budynku stacji znajduje się też pokój z łazienką dla pracowników. Nocą kompleks otoczony płotem z polem siłowym, jednak posiada specjalny wjazd. Po lewej jest też parking, na którym można zostawić samochód.
Stacja nie przynosi dużych dochodów, ale jest utrzymywana w razie potrzeby  przez władze Rode.
Wokoło tereny trawiaste gdzieniegdzie krzaki. W oddali kręcą się ogary.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Nie Wrz 03 2017, 21:55;

/start

Będąc w Rode Fiona poruszała się po okolicy samochodem wuja. Musiała jedynie nadrabiać wszystkie straty w paliwie, najlepiej z nawiązką, wtedy wszyscy byli szczęśliwi i zadowoleni i w ogóle sielanka. Zbliżał się już wieczór, kiedy Fiona przypomniała sobie o pustym baku. Nie uśmiechało jej się jeździć dłużej na rezerwie, więc wybrała się na stację. Miała jednak to nieszczęście, że trochę za długo pozostawiła samochodzik wuja bez dostawy paliwa i... nie dojechała. Samochód w pewnym momencie po prostu wyświetlił komunikat o krytycznym stanie paliwa, a parę minut później, pewnie ze 100 metrów przed stacją staną.
- A niech to - warknęła do siebie Fiona jeszcze kilka razy po opuszczeniu samochodu.
Nie lubiła tak łazić po obrzeżach, ani tym bardziej odnajdywać się w roli panny w opałach. Jak na złość żadne inne auta nie jechały, wiec do stacji musiała pójść piechotą.
- Dzień dobry! Potrzebuję pomocy, jest tu kto?! - odezwała się do pustej lady.
Pewnie sprzedawca siedział gdzieś na zapleczu albo co?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://postmortem.forumpolish.com/t173-fiona-o-dwyer
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Nie Wrz 03 2017, 22:07;

Akurat sprzedawca siedział w toalecie. 
No ale kiedyś stamtąd musiał wyjść. Jak już umył rączki. 
Felix wyszedł na sklep, z magazynem motoryzacyjnym pod pachą. Spojrzał na kobietę, która skądś kojarzył. Chwila... przypomni sobie.
- Dzień dobry - rzucił wesoło, zachodząc za ladę. 
- Pomocy... coś nie tak? Z autem? Czy... o boże. Gonią panią ogary?! O tej porze?!
Aż wybiegł zza kasy i spojrzał za witrynę, wyszukując wzrokiem tych cholernych kundli.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://postmortem.forumpolish.com/t194-felix-novak
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Nie Wrz 03 2017, 22:16;

Niby widywała go już tyle razy, ale dopiero teraz uświadomiła sobie skąd kojarzyła go nad jeziorem! Był kolegą chłopaka z plaży! Znaczy Charlesa, teraz przecież znała jego tożsamość. Aż za dobrze niestety. Ale, ale to teraz wcale nie było najważniejsze! Najważniejsze to było, że znał Paddlera! A w ogóle po co ona tu przyszła? A tak, samochód.
- Ogary? Co? Nie - potrząsnęła głową. - Na szczęście, nie chciałabym powtórki znad jeziora - roześmiała się. Teraz to się mogła śmiać, tam to prawie w majty ze strachu narobiła. Ale bohaterski Matthew rzucił się na ogary z ogniem by ją chronić, ach!
- Goni mnie co najwyżej czas. Chyba za długo jeździłam na rezerwie. Samochód stanął mi pięć minut drogi stąd - wyjaśniła.
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Nie Wrz 03 2017, 22:25;

Spojrzał na Fionę szeroko otwartymi oczami.
- A... znad jeziora... a teraz pamiętam! Też tam byłaś! Faktycznie! Ja... ja mam nadzieję, że nie miałaś po tym wszystkim problemów.
Pogładził się po karku, nieco zawstydzony. Spojrzał niepewnie na blondynkę, jakby czekając na osąd. Na swoje szczęście, dziewczyna przyszła tu po coś innego, niż wydanie wyroku po nieudanej imprezie z bimbrem.
- Czas! Ojej... - zaszedł znowu za ladę. Zajrzał pod nią i wyciągnął kluczyki. Zwrócił się do zaplecza, potem znowu spojrzał na dziewczynę.
- Znaczy... dobra, to ja naleję do kanistra benzyny i... to co, podwieźć cię... panią? Do auta?
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Nie Wrz 03 2017, 22:32;

A jednak sobie przypomniał. W stanie upojenia alkoholowego w jakim znajdywali się wszyscy tam obecni nawet by się nie zdziwiła. Chociaż - no dobra akurat z wytrzeźwiówki powinien ją kojarzyć.
- Ja nie, jednorożec miał zdecydowanie gorzej. A wy? - dopytała, mając na myśli oczywiście jego i Elię. Bo zakładała, że to Felka dziewczyna.
Uznała, że nie będzie ciągnąć tematu jednorożca chyba, że Felix sam się zainteresuje.
- Jeśli to nie problem zostawić stację samej sobie byłabym zobowiązana. W ogóle to jestem Fiona - przedstawiła się, żeby nie było wątpliwości, że może się do niej zwracać przez "ty".
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Nie Wrz 03 2017, 23:13;

- Jednorożec! O jezu... Matt musiał po nim nieźle płakać - przypomniał sobie tę wspaniałe akcesorium imprezowe i sam tez posmutniał wspominając jego los. Westchnął, nieco zrezygnowany.
- A to przecież zagrożony gatunek! Jednorożec, a nie Matt, ma sie rozumieć. Własnie, co u niego?
Skoro Fiona myślała, że Felix jest z Elią, to i sam Novak teraz jakoś pokalkulował, że blondynka wie co u Paddlera.
- E... my? - Nie bardzo zrozumiał, ale nie dopytał, tylko szybko odpowiedział - a... no, w porządku. Tak. Jakoś cała reszta ekipy wyszła mniej więcej cało z tej imprezy. Nie licząc kaca giganta.
I moralniaka.
- Felix - uśmiechnął się, kiwając głową. Sięgnął w końcu po ten kanister i skierował się na zewnątrz, by wlać do niego benzynę.
- Nie ma problemu. Pomogę w potrzebie. Tak zostałem wychowany!

Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Nie Wrz 03 2017, 23:30;

- No wiem, kto by nie płakał po jednorożcu, nie?
Gdyby to Matt był zagrożonym gatunkiem jeszcze gotowa byłaby uwierzyć, że był gentlemanem. A może lepiej, żeby nie był, bo przecież kobiety klasycznie zakochują się tylko w największych chujach.
- Właściwie to nie wiem. Miałam nadzieję dowiedzieć się o nim czegoś więcej od ciebie?
Skoro miała pewność, że ci dwaj się znają świadomie zamierzała o niego wypytywać. Ot, żeby Paddler na pewno usłyszał o jej zainteresowaniu. Podobała jej się ta zabawa w kotka i myszkę.
- Nawet mi nie przypominaj... - skrzywiła się, bo jak na osobę ze słabą głową przystało już małe dawki alkoholu wywoływały u niej bunt pod kopułą czaszki.
- To zdecydowanie jesteś bardziej wymierającym gatunkiem od jednorożca!
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Nie Wrz 03 2017, 23:38;

- Ode mnie? Dowiedzieć?
A to się zdziwił chłopak. Tak bardzo, ze aż zapomniał po co podszedł do dystrybutora. W końcu się zorientował, że te kanister w jego ręce to nie jest dla ozdoby.
- To zależy co być chciała wiedzieć.
Zaczął tankować benzynę, spoglądając co rusz na licznik.
- Uczciwi ludzie wymierają? No popatrz, czyli nic się nie zmienia od setek lat. No ale, aj po prostu chyba... lubię pomagać. Dziwne, bo tak ponad tydzień temu też tu taka nowa w mieście zajechała, chciała pieszo iść do miasta i ja ją podwiozłem i w ogóle... to ją chyba znasz, no bo ona też była nad tym jeziorem. Ta jakoś to... wyszło.
Prawie przelał to paliwo, tak się zagadał.
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Nie Wrz 03 2017, 23:47;

Fiona powoli zaczęła odnosić wrażenie, że Felix albo czegoś się nawdychał, albo żyje bardzo oderwany od rzeczywistości. Wydawał się taki rozkojarzony. Ale może multitasking to faktycznie nie jest domena mężczyzn. Napełnianie karnistra i używanie strun głosowych jednocześnie to w końcu nie lada wyzwanie, jak się nad tym zastanowić!
- No nie wiem... - zastanowiła się jakby faktycznie nie wiedziała o co pytać. - Długo się znacie? Ma dziewczynę? Samochód? Kredyt? Hipotekę? - Dobrze wiedzieć takie rzeczy już na starcie! Lepiej się wtedy patrzy w przyszłość, o. Ale roześmiała się potem, żeby niby nie było, że pytała na serio!
- Ach, twoja dziewczyna? - pokiwała głową z uznaniem. - Niezła laska. No widzisz, a jednak jest sprawiedliwość na tym świecie.
Jej tam się Felix może nie podobał, zdecydowanie wolała sobie wzdychać do Paddlera, ale wydać szlachetność jednak popłaca.
- Ile będzie za ten karnister?
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Nie Wrz 03 2017, 23:58;

Felix to tak zawsze z głowa w chmurach, tylko ostatnio jakoś tak wyjątkowo. Skupić się nie mógł jakby ciągle miał gorączkę albo nawciągał się syntetycznej kokainy. No, ale na nią to go stać nie było. Więc musiało to być cos innego. A jak mu Fiona jeszcze dowaliła z tą dziewczyną!..
- Aaa - ledwo mu się udało z tego wszystkiego kanistra z rąk nie wypuścić. Cały na twarzy poczerwieniał i wyglądał jak talerz soczystej pomidorowej bez ryżu.
- To nie jest jeszcze moja dziewczyna. BOŻE, NIE, NIE ŻE JESZCZE. Dobra, nie jest. Nie ważne. To wcale nie jest tak, ze mi się podoba, to jest niedorzeczne. 15 dolarów się należy.
Wział głboki oddech, wyprostował się i nieco pewniejszy siebie, spojrzął na Fionę.
- Tak, zmieńmy temat na Matta, którym się tak interesujesz. Matt jest łowcą, eee... z tego co wiem, to nie ma dziewczyny ani kredytu. Czy długi? Tu bym się zastanawiał. Ale ja mu nic nie pożyczałem. Aha, jego ojciec ogarnia te baseniki z rybkami na festiwalach. No i umie grac na gitarze. Matt, nie jego ojciec.
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Pon Wrz 04 2017, 00:10;

Jeśli to nie jest miłość to mamy pierwsze dowody, że wdychając opary z benzyny całymi dniami człowiekowi w końcu lansuje się mózg.
Fiona przycisnęła pięść do ust, by się nie roześmiać. Musiała przyznać, że Felix, choć znała go zaledwie pięć minut, nie licząc jeziora, już zdążył wzbudzić w niej sympatię. Wydawał się być taki niewinny, wrażenie, które potęgowały dodatkowo jego delikatne rysy.
- Nie, nie, jasne, że ci się nie podoba. Słuchaj, chyba mieszkamy w tym samym hotelu, więc jak ją spotkam chętnie jej przekażę, że nie ma się czego z twojej strony obawiać.
Ależ ona uwielbiała się droczyć. I wpędzać ludzi w zakłopotanie. Szczególnie, kiedy było to takie łatwe jak w przypadku Felixa.
- Łowcą? - podchwyciła. To dlatego tak rzucił się na te ogary! Chociaż  siedząc w tym fachu plucie bimbrem na ogary może nie wydawało się zbyt profesjonalne. Z drugiej strony cholera ich tam wie jak oni tu w Rode polowali, to w końcu dziki kraj!
Jakby ta rozmowa to było już po pięciu piwach pewnie zaproponowałaby Felixowi wspólnego selifka. Potem jeszcze nałożyliby na siebie jakieś filtry ze snapa - Felix definitywnie byłby kociakiem - i wysłaliby do Matta. No, ale działo się to na trzeźwości, więc plan poszedł w odstawkę.
- Czyliiii gdzie go zastanę? Tak jakbym przypadkiem była w okolicy czy coś...
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Pon Wrz 04 2017, 00:17;

No tak, wpędzanie Felixa w zakłopotanie nie było wyzwaniem. Ale tez chłopak do końca aż taki przewidywalny nie był, o czym nie jeden się już raczył przekonać.
- Chwila. Nie. Moment - spojrzał na Fionę i jakby zbierał w sobie jakieś myśli a potem siły, by je wypowiedzieć.
- Dobra, dobra, PODOBA MI SIĘ. Ale, nie, nie mów jej! Sam jej powiem, kiedyś. Zaproszę ją wtedy na prawdziwą randkę. Z alkoholem ale już bez ogarów!
Jak Elia nie zdąży wyjechać. 
Zakręcił porządnie kanister i podszedł do swojego pick upa, otwierając też Fionie drzwi od strony pasażera.
- Czy ty chcesz wyciągnąć ode mnie jego adres bo Paddler ci się podoba i przypadkiem chcesz na niego wpaść i pod jakimś błahym pretekstem, gdzieś go zaprosić?
Chwila ciszy.
- No to albo jesteś stalkerem mordercą. 
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Pon Wrz 04 2017, 00:30;

Może i tak, to w końcu dwie różne pary butów. Na pewno nikt nie spodziewał się, że to właśnie Felix wystraszy ogary rykiem silnika cudzego samochodu. Pomysł nie tak kreatywny jak zianie ogniem, ale zdecydowanie bardziej skuteczny.
- Nie pisnę ani słowa - obiecała, chociaż wcale tego taka pewna nie była. Chociaż... no dobra, skoro już obiecała! - Tylko żeby ci nie przyszło do głowy kupować kwiatów na pierwszą randkę. Albo w ogóle chyba, że chcecie zostać w domu. Nikt nigdy nie myśli o tym, że trzeba je potem wszędzie ze sobą tragać - pokręciła głową z dezaprobatą. Jak już miała coś taszczyć to zdecydowanie wolała jednorożca.
- Adres? Skąd! Ja tylko zastanawiam się, gdzie znajdę w Rode łowców, bo miałabym kupca na skóry - ależ miała błyskotliwą wymówkę przygotowaną. Choć nie do końca była to wymówka, bo faktycznie miała spotkać się z jakimś łowcą. Max Mason się chłop nazywał.
- Albo rzeczywiście jestem stalkerem mordercą - wzruszyła ramionami i wskoczyła do samochodu. - Obiecuję ci, że dowiesz się najpóźniej po moim kolejnym spotkaniu z Paddlerem... Aha, ale tak na wszelki wypadek nie siedziałabym w czwartek wieczorem sama w domu. Wiesz, jakby komuś coś się stąło nie będziesz miał alibi, a ja już zdążyłam cię polubić...
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Pon Wrz 04 2017, 10:24;

- No chyba, ze byś pisnęła jakieś fajne słówko. na przykład, ze jestem taki miły i uczynny! O.
No, takie rzeczy to mogła na jego temat robić. Dobry PR nikomu nie zaszkodził, prawda?
- No... to jak nie kwiaty to co? Myślałem, ze są spoko. Szczególnie jak się je zajuma z ogródka nielubianej sąsiadki. Mam taką jedną, ma rabatkę. To planowałem tam zerwać co niego. Wiesz, dwie pieczenie na jednym ogniu. Bukiet dla damy, bałagan dla... lamy.
Hehe, ale miał dziś flow!
Wrzucił kanister na pakę, a sam wsiadł za kierownicę. Odpalił silnik pick upa, który mimo swojego wieku dalej był na chodzie. Całkiem sprawny i jakoś jeszcze nie zawiódł chłopaka. Tak, na takim aucie to lubił polegać. W przeciwieństwie do serca Huberta Pankhursta, które właśnie odmawiało posłuszeństwa. Na tym narządzie nie należało teraz polegać!!!!
- Wiesz, że mówisz to w taki sposób, że teraz naprawdę sobie znajdę alibi na czwartek? - zauważył, spoglądając kątem oka na Fionę - Dobra, mogę ci... dać jego numer, jeśli faktycznie chcesz go nająć do roboty. 
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Pon Wrz 04 2017, 15:00;

- Powiem jej, że gdyby nie ty pewnie by mnie tu ogary zeżarły.
Było coś co Fiona lubiła w Rode i może dlatego jako jedyna rozumiała dlaczego jej wuj postanowił zamieszkać właśnie tutaj. Może i miasteczko nie miało dobrej reputacji, ale ludzie byli tu tak otwarci. Ledwie zaczynała z kimś rozmowę, już odnosiła wrażenie, że rozmawia ze starym znajomym. Niewiele było takich ludzi, a Rode zdawało się gromadzić ich w jednym miejscu.
- No... - zastanowiła się. -Jeśli zerwanie kwiatów miałoby doprowadzić do szkody na rzecz nielubianej sąsiadki... to kwiaty kwalifikują się, jako możliwy prezent. Ale tylko w drodze wyjątku. Zasponsorowanie kolacji przy świecach zazwyczaj zbiera lepsze recenzje. Chyba że to nie całkiem typowa kobieta, wtedy polaca się randkę niespodziankę, ewentualnie nadmuchiwanego jednorożca.
Fiona znawca kodeksu prezentowego zawsze służyła dobrą radą.
Pokiwała głową z uznaniem.
- Mądra decyzja. Właściwie to mam już kontakt do Maxa Masona. Więc może jednak... co ty na to żebyśmy zrobili wymianę? Ja szepnę dobre słówko o tobie do Elii, a ty powiesz koledze jaką super laską jestem?
Widać zboczenie zawodowe - wszędzie chciała dobijać targu.
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Pon Wrz 04 2017, 15:20;

Wyjechał ze stacji, rozglądając się uważnie na pobliskim skręcie. Już słońce zachodziło, więc trzeba było uważać. szczególnie po ostaniach wydarzeniach.
- Czyli... najlepiej kwiaty zerwane miłością i złośliwości jednocześnie, a potem kolacja? W sumie, brzmi przyzwoicie. Hm, a co do niespodzianki... kurcz,e da się to połączyć. O ile to tobie zostawiam jednorożce, to Elia być może będzie chętna na... pluszowe kurczaki?
Boże, co on za głupoty gadał! Ale dobrze mu się tak plotło w towarzystwie Fiony. Tak, Rode ma to coś w sobie, że obcy ludzie zachowują się jak starzy znajomi.
- Hm... dobra, mamy deal. - dodał, widząc już na horyzoncie auto Fiony na poboczu.
- Powiem Mattowi jaka jesteś super, a ty Elii powiesz, ze ja też jestem całkiem spoko. No i szepnę mu, że bardzo lubisz jednorożce.
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Pon Wrz 04 2017, 17:32;

- Im bardziej znaczący prezent tym większą jego wartość. No tylko jak trafisz na materialistkę, wtedy to bez jubilera się nie obędzie, chyba że masz jak zaprosić dziewczynę na własny jacht. Aha, a przy niespodziance powiedz jej koniecznie w co ma się ubrać, chyba że to bez znaczenia... - potarła podbródek, zastanawiając się czy o czymś nie zapomniała. - Kurczaki? Yyy... em... pomysł oryginalny, przyznaję. Ale może trochę ryzkowny... już lepiej przynieś kwiaty.
Uśmiechnęła się zadowolona z ich umowy.
- To ja postaram się wmówić Elii, że kurczaki to najnowszy krzyk mody i w ogóle każdy powinien jakiegoś mieć!
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Pon Wrz 04 2017, 17:50;

- No ale nie taki prawdziwy kurczak, taki no! Pluszowy!
Zaparkował przy aucie Fiony. zgasił silnik ale od razu nie wysiadła. SPjrzął jeszcz epytajaco na dziewcyznę obok.
- Czy jak się przefarbuję na blond to będę taki... trochę kurczak? Czy bardziej... kaczuszka?
Co to za rozkminy? Chyba się Felix nawzdycha benzyny na tej stacji.
Pokręcił głową i machnął ręką, ze niby nieważne. Wyszedł z auta, obszedł pick upa i otworzył drzwi Fionie. 
- Proszę bardzo, zaraz zatankujemy bryczkę. 
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Pon Wrz 04 2017, 18:13;

- Domyślam się, ale... no dobra może po prostu ja jestem zbyt wielkim fanem jednorożców żeby zachwycił mnie byle kurczak.
No bo po co brać kurczaka, jak można mieć rumaka?
Pytanie było niecodziennie, a jednak Fiona potraktowała je bardzo poważnie.
- Jakby cię wrzucić wtedy do wanny to definitywnie kaczuszka. Chociaż... nie, bez wanny to byłbyś gwiazdą zlotów "Czarodziejki Księżyca".
Bo wyobrażenie Felixa w wersji blond przedstawiało się dla Fiony mniej więcej tak.
On chciał otworzyć jej drzwi, ona natomiast nie ogarnęła, że ktoś mógłby być jeszcze takim gentlemanem, więc tylko zebrała się z torebką i samej otwierając drzwi pewnie zahaczyła o Felixa.
- Och, przepraszam! Chyba nie zrobiłam ci krzywdy?
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Pon Wrz 04 2017, 18:48;

No i dostał po nosie. Chwycił się za niego, mrużąc oczy. Cofnął o krok i pokręcił głową przecząco.
- Nie, nie... znaczy nic się nie stało!
Syknął jednak. Na szczęście tylko na pobolewaniu się skończyło. Wziął kilak głębokich wdechów i podszeł do paki. Oparł się o samochód, chwile ejszcze poodychał i miał nadzieję, ze mu nosa nie przetrąciło.
- Dobrze będzie. 
Sięgnął po kanister.
- No to... odkorkować wóz i wleje co trzeba - dodał, ciągnąc nosem. Wyprostował się, dumnie i pewny siebie, żeby pokazać, ze drzwi jego własnego pick upa go nie pokonają.
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Pon Wrz 04 2017, 18:56;

Naprawdę Fiona miała ochotę go teraz wytulić, dać buzi w nosek i obiecać, że wszystko dobrze i do wesela się zagoi, a w ogóle to taki jest grzeczniutki, że nawet dostanie cukierka! Chyba Felix aktywował w niej jakiś instynkt macierzyński.
- Już, już - poleciała odkorkowywać wlew. - Strasznie przepraszam. Chyba... chyba dlatego gentlemani to gatunek zagrożony...
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Pon Wrz 04 2017, 19:06;

Zaśmiał się, ale po chwili zamilkł jak poczuł, ze znowu go nos zabolał. Podszedł do auta Fiony i uzupełnił bak.
- Zaraz będe jak panda, pod całkowita ochroną!
Zupełnie nieświadom instynktów, które budzi w kobietach pokroju Fiony, uśmiechnął się do niej ciepło. 
Chyba miał nawet gdzieś onesie pandowe w domu.
- No, to miłej dalszej podróży życzę! - dodał, zakręcając wlew. Cofnął sie o kilka kroków, czekając aż Fiona usiądzie za kierownicą.
- A i napisze do Matta! I nie wspomnę nic a nic i tym, ze dałaś mi w nos! Obiecuję! 
Gdy już przybili sobie piąteczkę obiecali się wspierać w swych podbojach - rozeszli się, każdy odjeżdżając w swoją stronę.
Znaczy, trochę jechali w tę samą, go stacja jest na drodze do Rode, ale Felix prędzej w prawo skręcił. 

/zt
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Wto Wrz 12 2017, 01:46;

< start

Od strony niemiejskiej zajechał na stację benzynową motocykl. Solidny na pierwszy rzut oka chopper ze skórzanymi torbami zamontowanymi z tyłu. Silver lubił przejażdżki motorem. Szczególnie, kiedy wybierał się na spotkanie z kumplem za miastem. Nie przybył tu jednak sam, towarzyszył mu Brice, pracownik Pechowca.
- Tankuj, kurwa - rzucił do niego uprzejmie, otwierając jedną ze skórzanych toreb. Wyciągnął z niej niewielką paczuszkę oklejoną prowizorycznie brązową taśmą. Spojrzał w lewo, spojrzał w prawo i ruszył do stacyjnego sklepiku, w którym pracował Felix. Po drodze zgarnął  czekoladowego batonika ze stojaka. Będzie go dziś wieczorem przegrywał, piorąc żonę pasem. Oparł się o ladę i czekał aż ktoś się pojawi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Wto Wrz 12 2017, 10:21;

Felix wyszedł z zaplecza, gdy tylko usłyszał jak ktoś wchodzi do sklepu. Uśmiech mu jednak zszedł z twarzy, gdy zobaczył kto jest jego gościem. Aż wywrócił oczami.
- Tak? Słucham?
No nie trzeba było być geniuszem, żeby zrozumieć, ze Novak nie przepada za Silverem. 
Stanął za ladą, oparł się dłońmi o blat, a cekiny na marynarce chłopaka zalśniły w tym białym, sztucznym świetle.
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Wto Wrz 12 2017, 16:17;

Rzucił batonik na ladę mierząc Novaka wzrokiem. "Pierdolony pedał", pomyślał patrząc na jego błyszczącą marynarkę. "Co za pizda się tak ubiera do roboty na stacji benzynowej?"
- I zapalniczkę - zastukał palcami w blat. Na dłoniach miał czarne, skórzane rękawiczki motocyklowe. - I może jeszcze coś - odwrócił się i udał pomiędzy średniej wielkości regały z przekąskami, napojami i płynami do wycieraczek. Zaszeleściły folijki, kiedy wyciągał małą paczkę czipsów. - Numer dwa - skinął głową w stronę przeszklonych drzwi. Brice właśnie zakręcał bak.
Silver wpadał tu stosunkowo często, za każdym razem kupując czipsy swojemu przydupasowi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Wto Wrz 12 2017, 17:21;

Felix westchnął. Szczerze, miał w dupie co o nim myśli Silver. Nie wdawał się z nim w dyskusje, żeby nie tracić czasu na tego dupka. Ograniczając swoje interakcje z tym kolesiem do minimum dobrze robiły Novakowi na nerwy.
- Coś jeszcze? - Dopytał, wystukując kody w kasę fiskalną. Robił to szybko i już bez patrzenia na klawisze, znając chyba każdy kod kreskowy w tym sklepie. 
W końcu oderwał wzrok od ekranu komputera stojącego koło kasy, spoglądając za witrynę, na motocykl Silvera. Zaproponowałby my żelki albo kondomy w promocji, ale nie chciało mu się tracić oddechu.
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Wto Wrz 12 2017, 17:44;

- Nie - spojrzał na zegarek i wyciągnął z kamizelki portfel i zapłacił gotówką. Reszty nie wziął. Zebrał z lady swoje zakupy i ruszył do wyjścia zerkając po drodze na zamontowaną w rogu kamerę. Gdyby nie ona, chwyciłby na do widzenia kudły Novaka i trzasnął jego łbem o blat. Może by mu wybił z głowy pedalstwo? Zamruczał coś pod nosem wychodząc.
Skinął głową do Brice'a, który od razu wsiadł na swój motocykl. Zanim go odpalił złapał rzuconą przez Silvera paczkę czipsów i wsunął do kieszeni kurtki. Takie teraz małe były małe paczki Lejsów. Inną historią było to, że kieszeń sama w sobie była spora. John potarł ogoloną głowę, założył kask i obaj odjechali w stronę zachodzącego słońca.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Wto Wrz 12 2017, 17:54;

Jak już Silver wyszedł, Felix ogarnął wydruk z kasy i resztę, to zajął się porządkami w sklepie. Trzeba było sprawdzić, czy ten dupek czegoś nie zwinął - no bo powiedzmy sobie szczerze, nie ufał mu.
Sobie Feli zaczał sklep sprzątać, z nudów też.
Więc może coś zauważył? Bo John właził do sklepu z paczką, a być może wyszedł już bez?
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Wto Wrz 12 2017, 18:42;

Rzeczywiście, Silver nie przyszedł tu z pustymi rękami. Regałz przekąskami odwrócony był bokiem do kasy, dlatego też Felix nie mógł zobaczyć nad jakimi smakami czipsów dumał Silver. Poustawiane były w rządkach: paprykowe, szczypiorkowe, solone, wasabi. Łysy wybrał paprykowe. Obok zwisały pozaczepiane na tasiemce orzechowe chrupki, zaraz za nimi żelki i cukierki. Były w jednej cenie, więc klienci je ciągle mieszali nie mogąc się zdecydować.

2k6 + spostrzegawczość > 20

Jeśli uda się przekroczyć próg, Novak od razu orientuje się, że coś tu jest nie tak. Rano układał czipsy i mógłby dać sobie rękę uciąć, że ich tak nie upychał. Wyciągając kolejne paczki znajduje oklejoną brązową taśmą paczuszkę, którą Silver miał wcześniej ze sobą. Jeśli nie- szukasz dalej.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Wto Wrz 12 2017, 18:48;

12+10 = 22

Felix dobrze pamiętał jak układał te chrupki! Miał system - względem ostrości. A tu mu kroć paprykowe wcisnął za wasabi. Westchnął ciężko, przypominając sabie, że Silver mu tu grzebał w paczkach.
- Fuj - mruknął, przypominając sobie te brudne łapska. Zaczął układać paczki według swojego schematu, gdy nagle natrafił na brązową paczkę obklejoną taśmą.
No... teog Felix tutaj nie zostawiał.
Szybko połączył fakty. Chwycił pakunek i zszedł na zaplecze, uważnie oglądając paczkę ze wszystkich stron. Zważył ją w rękach i obmacał. Nasłuchał też czy to nie bomba.
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Wto Wrz 12 2017, 19:18;

Paczuszka jak paczuszka. Oklejona z każdej strony. Kiedy przyłożył ją do ucha nie usłyszał żadnego tykania. Była za to miękka. Nie przesadnie, ale uginała się lekko pod palcami. Była wielkości przeciętnego piórnik i Felix mógłby bez problemu schować ją w kieszeni, jak na przykład puszkę piwa. Nie wydzielała też żadnego zapachu.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Wto Wrz 12 2017, 19:37;

Oho. Odłożył podejrzaną paczkę i raczej nie miał zamiaru jej otwierać. Do Silvera nie zadzwoni, bo doskonale wie, że ten raczej specjalnie ten pakunek tu zostawił.
A zważając na opinię na mieście... no to co pozostawało innego? Wyciągnął telefon i zadzwonił na policję.
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Wto Wrz 12 2017, 19:51;

Dyspozytorka przyjęła zgłoszenie Felixa i poinformowała, że patrol przyjedzie za kilkanaście minut. W tym czasie chłopak miał szansę sobie jeszcze raz paczuszkę obejrzeć.
Na parkingu przed stacją zatrzymał się radiowóz. Wysiadł z niego posterunkowy Cezary w towarzystwie długonogiej Kasi.
- ...i ja mu wtedy mówię, że ma szczęście, że nie przyszyli mu białej albo czarnej ręki! - mówił Cezary.
- No tak - pokiwała głową Kasia wchodząc do budynku- o latynoskie trudno. Dzień dobry, dostaliśmy zgłoszenie - zwróciła się do Novaka. Cezary zmrużył oczy ponieważ pamiętał jak odwoził chłopaka na komisariat podczas festynu.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Wto Wrz 12 2017, 20:14;

Obejrzał paczuszkę, z odległości. Stał nad blatem stołu na zapleczu, gdzie położył pakunek czekając na policjantów. 
- Dobry - przywitał się z policjantami. Miał dosyć poważną minę, co się rzadko w jego przypadku zdarza.
- Pan John Silver był na stacji a zaraz po jego wyjściu znalazłem na półce między czipsami o, to - wskazał na paczkę, której wciąż nie odpakował. 
- Zabrałem ją na zaplecze i od razu zadzwoniłem po was. 
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Wto Wrz 12 2017, 20:47;

Kasia uśmiechnęła się do Felixa. W przeciwieństwie do Silvera wcale nie uważała, że był gejem. No, może trochę. W dodatku była pod wrażeniem jego cekinowej marynarki.
- Sprawdzał pan zawartość? - zapytała podchodząc do paczuszki, którą dotknęła ostrożnie.
- Silver, Sil... ach, ten Silver - Cezary pacnął się po nosie.- Zaraz przyniosę skaner.
Wrócił się do radiowozu, by raz dwa wrócić z niewielkim tabletem, który służył do prześwietlania przedmiotów. Był to jeden ze starszych modeli, w dodatku co jakiś czas się zacinający i pokazujący niezbyt wyraźny obraz. Niestety, ostatnie cięcia w budżecie nie pozwoliły na zakup nowych.
- Wygląda jak paczka z kokainą - stwierdziła Kasia, jednak nie była niczego pewna. - Narkotyki? Czarku, a co, jeśli to bomba?!
- Moment, i się dowiemy! - przenośny rentgen włączał się długo. W końcu jednak urządzenie zapikało oznajmiając gotowość do pracy. Policjant zeskanował paczuszkę. W środku istotnie, znajdowała się elektronika. Na bombę to jednak nie wyglądało. - Na pierwszy rzut oka, karta sieciowa.
- Mogę pański dowód, panie Novak? - poprosiła Kasia, która wyraźnie odetchnęła z ulgą. - Muszę pana spisać.
To była standardowa procedura, zawsze spisywano w takich przypadkach zgłaszającego lub powiązanego ze zgłoszenie. Cezary poprosił Felixa o jakąś szmatkę lub papierowy ręcznik i siatkę. Że też nie miał ze sobą żadnego woreczka strunowego! Wszystko musiał zrobić prowizorycznie. W razie potrzeby, odciski wciąż będą do zdjęcia.
- Będziemy się z panem kontaktować.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Czw Wrz 14 2017, 12:27;

Kasia mogła byś pod wrażeniem, bo to bardzo dobra marynarka była. Idealna do casualowego looku Felixa.
- Nic nie sprawdzałem. Przeniosłem ją tutaj, spojrzałem czy nic na opakowaniu nie jest napisane po czym do was zadzwoniłem - dodał, stojąc z boku i przypatrując się jak policjanci skanują paczkę.
Gdy Kasia poprosiła go o dowód, to tylko się uroczo uśmiechnął, po czym podał kobiecie dokumenty. 
- Jasne, rozumiem - dodał, spoglądając to na czarka to na Kasię. Oczywiście, ze podał im foliówkę do zapakowania dowodu.
- A co... jeśli pan Silver się upomni o paczuszkę? - dopytał.
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Czw Wrz 14 2017, 23:58;

Cezary zatrzymał się w półkroku przy drzwiach. Popatrzył na zachwyconą marynarką Kasię, potem na trzymaną w siatce paczuszkę.
- Wtedy proszę mu powiedzieć, że jego zguba jest u nas. Dobrze pan zrobił. Gdyby to była bomba... - rozejrzał się. To była stacja benzynowa. Wybuch byłby ogromny. Skinął głową na policjantkę i wyszedł ze sklepu.

zt.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny: telefon, klucze do mieszkania, pilnik, porfel, szczotka do włosów

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Sro Paź 11 2017, 16:46;

Kiedy tylko Elia odebrała smsa, będąc akurat wolną, postanowiła niezwłocznie udać się na stację, poniekąd z duszą na ramieniu. Cały czas czekała na jakąś informację od Felixa, kiedy ten nabierze ochoty do spotkań, bo przypuszczała, że po śmierci taty nie nastąpi to zbyt szybko. Nie rościła sobie praw do bycia uważaną za kogoś na tyle ważnego, by odwiedzać go tuż po tym, co się stało, być może niesłusznie. Mimo to była przekonana, że i tak będzie miał sporo na głowie.
Na stację poszła pieszo, niejako dając sobie czas do przemyśleń po drodze. Kiedy więc dotarła w końcu na stację, dziwnie tym zestresowana, zwlekając weszła do środka i odruchowo odszukała wzrokiem choćby skrawka kolorowego materiału, który w normalnych warunkach na pewno miałby na sobie Felix. Dopiero potem przypomniała sobie, że przecież żałoba. Podeszła do lady i się przez nią przechyliła, zerkając, czy przypadkiem nie ma go na zapleczu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://postmortem.forumpolish.com/t176-elia-martinez#1007
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Sro Paź 11 2017, 17:14;

Felix siedział na zapleczu, z oczami wlepionymi w ekran telefonu. W kącie, w ciszy, w ciemnych ubraniach. Faktycznie, to chyba był pierwszy raz, kiedy Elia zobaczyła go bez kolorowych ciuchów. Włosy też miał mało ułożone, twarz miał bladą, oczy podkrążone. Ale czemu mu się dziwić? Przecież przed chwilą stracił ojca.
A jednak tu był - dalej pracował na stacji, chociaż nie musiał. Nie miał przecież wielu klientów, nic by się nie stało, jakby zamknął interes na kilka dni. Uciekłby myślami w inne miejsce, a nie w to, które zawsze bezie mu się kojarzyło z tatą. Tak właśnie było tutaj, na tej stacji - zawsze i wszędzie, to będzie miejsce starego Novaka. 
Słysząc jak ktoś wchodzi do sklepu, uniósł głowę. W progu przyuważył Elię, zaglądającą do jego kanciapy. Chwilę siedział, jakby trochę zaskoczony jej obecnością. Ale przecież... sam chciał, żeby przyszła, tak?
Odłożył komórkę, wstał i skierował się do dziewczyny. Obszedł ladę i znalazł się koło Martinez; wtedy bez słowa się do niej przytulił.
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny: telefon, klucze do mieszkania, pilnik, porfel, szczotka do włosów

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Sro Paź 11 2017, 17:46;

Nieco zaskoczona tym powitaniem, odwzajemniła uścisk. Cieszyła się, że go widzi, chociaż stan w jakim się znajdował w niczym nie przypominał jej zwyczajowego, pełnego energii Felixa. Ciężko się jednak dziwić temu, że tak było. Po dłuższej chwili, kiedy delikatnie wyplątała się z objęć Felixa, przyjrzała mu się nieco dokładniej.
- Tak mi przykro, Felix. Jeśli jest coś, co mogłabym dla ciebie zrobić... - zaczęła, ale głos uwiązł jej w gardle. Też była w takiej sytuacji jeszcze nie tak dawno, wiedziała jednak, że żadne słowa niczego nie zmienią. Złapała z chłopakiem kontakt wzrokowy.
- Powinieneś był wziąć wolne - dodała nieco ciszej, delikatnym tonem. Nie powinien był tutaj samotnie siedzieć, to na pewno. Nie wiedziała co prawda, jak bardzo to miejsce kojarzy mu się z tatą, a gdyby miała taką wiedzę, tym bardziej by mu na to nie pozwoliła. Chciała zapytać chociażby kiedy pogrzeb, ale po chwili uznała, że to zły pomysł. Jeśli będzie chciał, to powie sam.
Nie pytała też o to, jak się trzyma; przecież widziała, że nie najlepiej. Zamiast tego po prostu jeszcze raz go uścisnęła. Dopiero puściwszy chłopaka, powiedziała:
- Co chciałeś mi powiedzieć?
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Sro Paź 11 2017, 17:55;

Usta mu zadrżały i długo zbierał się do jakiejkolwiek odpowiedzi. Stał przed Elią jak słup soli, wpatrzony w jej twarz, ale jakby nieobecny. Dopiero po dłuższej chwili zdołał z siebie cokolwiek wydusić, chociaż i tak dziewczyna musiała nadstawić ucha. Mówił cicho i słabym głosem.
- Ja... chciałem się zapytać... Elia, bo ty mówiłaś, że nie zostaniesz długo w Rode...
Mogło się wydawać to dziwne, ze akurat teraz porusza ten temat, jednak dla samego Felixa myśl o tym, że dziewczyna może wyjechać wcale dobrze mu w żałobie nie służyła.
- Może trochę jednak tu zostaniesz, co? 
Uniósł brwi, zupełnie nieświadom jak teraz żałośnie wygląda.
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Sro Paź 11 2017, 18:18;

Faktycznie się zdziwiła i to nie na żarty, a nawet chyba odrobinę przeraziła. Fakt, że w takiej sytuacji i stanie poruszał ten temat wręcz ją zaniepokoił, więc aż zamrugała gwałtownie, jakby nie rozumiejąc, o czym mowa. Dopiero po chwili zaczęła nieco zdziwionym tonem:
- Felix... - urwała na chwilę. - Właściwie miałam ci mówić, że będę musiała zostać na jakiś czas - zwilżyła wargi. - Ale to teraz najmniej ważne. W ogóle się tym nie przejmuj - stwierdziła, kładąc dłonie na jego ramionach.
- Jak się czujesz? - Zapytała z troską. Jednak postanowiła o to zapytać, bo widząc, że Felix zachowuje się nieco osobliwie, zmartwiła się. Nie wyglądał żałośnie, tylko smutno, co stanowiło zasadniczą różnicę. Ktoś, kto znał go wcześniej, na pewno by to bez trudu dostrzegł, bo chłopak wyglądał, jakby w ogóle nie było w nim życia.
- A jak się miewa twoja babcia? - Dopytała.
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Sro Paź 11 2017, 18:28;

Felix jednak tak szybko nie chciał porzucić tematu wyjazdu Elii. Tak jakby myśl o tym wszystkim go jeszcze trzymała przy względnie zdrowych zmysłach. 
- Nie mów tak - odparł szybko, an uwagę o wadze problemu - dla mnie to... ważne. Naprawdę. Bo widzisz, bałem się, ze mnie zostawisz Znaczy... to głupie, wiem. Egoistyczne i za to przepraszam. Tylko jak myślałem o tym, że ciebie nie będzie to wszystko się wydawało takie gorsze i trudniejsze.
Potarł otwartą dłonią swoje ciepłe czoło.
- Przepraszam, nie wiem co się ze mną dzieje... babcia... babcia się chyba trzyma lepiej ode mnie. - wyznał, cofając się o krok, by oprzeć się o ladę. Potarł dłońmi zmęczoną twarz.
- Ale... ale to nie wszystko. To jeszcze nie koniec.
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Sro Paź 11 2017, 18:42;

Odetchnęła głęboko i spojrzała mu w oczy.
- Na razie nigdzie nie jadę - odparła zdecydowanie. Tym samym miała tylko nadzieję, że do Felixa nie dotrą te głupie plotki o niej i Riosie, bo wtedy jej pobyt tutaj mógłby się zacząć robić dla wszystkich niewygodny.
- Nie przepraszaj, rozumiem - dodała jeszcze, znowu znacznie łagodniej. Nie mogła co prawda obiecać, ile tutaj zabawi, ale dopóty dopóki sytuacja z Diego nie wyklaruje się na tyle, by wyjechać, równie dobrze mogła tutaj zostać. To jednak na razie przemilczała, czując w duchu, że to nie czas i miejsce na wspominanie o tym.
- To dobrze - pokiwała nieznacznie głową, jakby samą siebie chciała trzymać w tym przekonaniu. Gdyby babcia Felixa podupadła na zdrowiu dopiero byłby problem.
- To znaczy? - Zapytała pospiesznie.
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Sro Paź 11 2017, 18:50;

Niestety, jak na złość - plotki do Felixa dotarły. I własnie o nich też chciał porozmawiać. Bo Rode to małe miasto, a Novak jeszcze sam był niezłym plotkarzem, jak jego babcia. To i się nasłuchał tego i owego. 
Oczywiście, nagle to nie sprawiło, ze chłopak zaczął mieć o Elii inne zdanie. Ciężko jednak było oczekiwać, ze chłopak na to w ogóle nie zareaguje.
Nim jednak zaczął ten niewygodny temat, podszedł do drzwi i przewrócił tabliczkę z napisem "zamknięte". Było to mało prawdopodobne, ale wolał się upewnić, ze nikt tu im nie przeszkodzi. Nie chciał się odrywać od rozmowy, by móc skasować paczkę czipsów. 
Stojąc jeszcze przy wyjściu, patrząc przez szybę na parking, zapytał nieco nieśmiało:
- Ty z tym policjantem... to się często widujesz?
Zaraz jednak chciał sprostować:
- To znaczy... jak go lubisz, to wiesz. To nie jest moja sprawa. Tak tylko pytam. 
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Sro Paź 11 2017, 19:15;

Cierpliwie czekała, aż Felix w końcu powie, w czym rzecz. Wodziła za nim wzrokiem, gdy podszedł do drzwi i zamknął stację, co w myślach skomentowała jako bardzo dobry pomysł, a sama oparła się o ladę i skrzyżowała ręce na piersiach, wbijając wzrok w chłopaka. Kiedy jednak padło to pytanie, którego nie wiedzieć czemu tak się obawiała, aż zaczerpnęła gwałtownie powietrze.
- Z policjantem - powtórzyła głucho, zupełnie jakby chciała sobie dać więcej czasu na sensowną odpowiedź.
- Często. Ale to nie tak... - przetarła twarz dłońmi, po czym zwróciła się w stronę Felixa. - Chyba nie uwierzyłeś w te głupie plotki? Sponsoring? Poważnie? - Uniosła brwi do góry w wyrazie niedowierzania. Co prawda było to swoiste obracanie kota ogonem, ale chyba sądziła, że Felix ma o niej jednak trochę lepsze zdanie.
- To nie jest kwestia lubienia, Felix. On mi pomaga - dodała jeszcze, choć tym razem akurat czuła, że rozmija się z prawdą. A może nie? Sama tego nie wiedziała.
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Sro Paź 11 2017, 19:24;

- Nie, nie! Ja... no co ty, nie wierze w te ploty o sponsoringu - zaczął się tłumaczyć. I był szczery. Nie widział Eli w roli utrzymanki, anie też Riosa jako sugar daddy. Może i Feli miał wyobraźnię, ale nie aż tak bujną. 
- Pytam tylko o to, czy go lubisz. Lubisz-lubisz?
Pogładził się po karku. Miał wrażenie, ze ma gorączkę, a od tego myślenia zaczęła go boleć głowa. 
- Pomaga - powtórzył - to ma związek z tym... problemem? Tak?
W sumie, jeśli Rios był policjantem, to faktycznie w czymś mógł pomagać, tak? To było logiczne. Novak tym myśleniem chciał sobie wszystko wytłumaczyć po to, by nie czuć tego obrzydliwie dręczącego poczucia zazdrości.
- Szczerość za szczerość, Elia? - zaproponował, w końcu zwracając ku niej wzrok. Podszedł bliżej, po czym stanął u jej boku, też opierając się o ladę.
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Sro Paź 11 2017, 19:40;

Zmrużyła oczy podejrzliwie, ale zamilkła. Mieliby dość burzliwą przeprawę, gdyby w te plotki wierzył. Na wszelki wypadek nawet przygotowała sobie kilka kontrargumentów, na szczęście okazało się jednak, że najwyraźniej nie będą one potrzebne.
- Lubię. Po prostu... Lubię - wzruszyła ramionami. - Wielu ludzi lubię, czy to coś złego? - Nie podobała jej się strona, w którą zmierzała ta rozmowa, w dodatku automatycznie zaczynała przyjmować defensywną postawę, nie wiedzieć czemu.
- Owszem - zgodziła się skwapliwie. Co więcej, to on był częścią tego problemu, ale o tym nie trzeba było mówić, bo nie miało to ani krzty sensu.
- Szczerość za szczerość - zgodziła się, kiwając głową.
Powrót do góry Go down
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ Sro Paź 11 2017, 19:48;

Wzrok utkwił w czubkach butów, a dłonie wsunął do kieszeni czarnej bluzy. Westchnął ciężko, biorąc głęboki oddech przed wypowiedzeniem kolejnych słów.
- Nie jestem w najlepszej kondycji. Za dużo się dzieje. W związku z tatą... babcią i... moją biologiczną matką - dodał ciszej - ja po prostu chciałem sobie poukładać to, czego mogę być pewien. Mimo wszystko wielu ludzi mnie już okłamało w moim krótkim życiu.
Zagryzł na chwilę wargę.
- Nie chcę wyjść na durnia. Wiesz? 
Wciąż nie umiał na nią spojrzeć.
- Na początku robiłem, jak Charles radził. Miał w w głowie to, że... wyjedziesz. I się skończy, będzie po staremu. Potem zacząłem się łapać na tym, że tego nie chcę. Az w końcu... no jeszcze zostaniesz. Wiem, ze masz swoje problemy, o których nie chcesz mówisz. szanuje to. Serio. Ale... no... jezu!
Znowu potarł twarz dłonią. Zamknął na chwile oczy.
- Bardzo mi się podobasz, Elia. I chyba powinnaś to wiedzieć. 
Powrót do góry Go down
Sponsored content
Ogólne
Dodatkowe

Pisanie Re: Stacja paliw  ♦ ;

Powrót do góry Go down

Stacja paliw

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next

Similar topics

-