Napisz nowy tematOdpowiedz do tematuShare|

Aktualnie w fabule

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
AutorWiadomość
avatar
Ogólne
Dodatkowe

Pisanie Aktualnie w fabule  ♦ Sob Gru 16 2017, 22:09;
AKTUALNIE W FABULE

Nadeszła zima. Przez miasto przeszły niewielkie opady śniegu, który za każdym razem szybko topniał. Na obrzeżach Rode rozstawiono stoiska i otwarto świąteczny festyn, który trwać ma aż do nowego roku. Wszechobecne kolorowe lampki i śnieżynki w witrynach sklepów a także kolędy niosące się po głównych ulicach mogą poprawiać humor.


Świąteczny klimat może nie udzielać się Maximie Mason, nad którą wisi cień długu u Johna Silvera, który bezmyślnie na siebie przepisała. Ojciec jej, po poznaniu prawdy postanowił w tajemnicy samodzielnie go spłacić decydując się na współpracę z Silverem. Kwota nie jest mała a John może tylko pozornie wydawać się cierpliwy. Szczególnie, że jego ostatnie interesy zakłócił donos na policję. Felix Novak postąpił jak przykładny obywatel zgłaszając podejrzany pakunek zostawiony na stacji przez właściciela "Pechowca". Czy to jednak nie przysporzy mu problemów, których chłopak i tak już ma niemało? Elia Martinez, w której chłopak się zakochał okazała się być kimś innym, niż się pozornie wydawała. Weterynarz pracująca w Hodowli Chocobów nie do końca jest tym, za kogo się podaje. Mieszkająca wcześniej w Buenos Aires dziewczyna została wysłana do Rode w konkretnym celu - pozbycia się tutejszego policjanta, Leonela Riosa. Nikt nie przewidział, że jej serce zabije mocniej do celu. Brak odzewu z jej strony skłonił jej szefa, Diego Ramireza do pojawienia się w mieście. Szybko okazało się, że mężczyzna nie ma czasu na zabawy, o czym dotkliwie przekonał się Vincent Edams. Młody informatyk na prośbę Novaka wyszukiwał informacje o Elii, która doprowadziła go do Diego, a od niego trafił do szpitala, na ostry dyżur. Oprócz nowej przyjaciółki z tajemnicami, w życiu Felixa pojawiła się jeszcze jedna osoba. Jego biologiczna matka, która porzuciła go dwadzieścia lat temu niespodziewanie wróciła, przynosząc chłopakowi szokujące wieści o jego prawdziwym pochodzeniu. Wkrótce po ich burzliwej rozmowie popełnia samobójstwo, zabierając ze sobą do grobu całe mnóstwo tajemnic. Ale czy aby wszystko jest takie, jakim się wydaje być na pierwszy rzut oka? Tajemnica wciąż czeka na odkrycie.
W szpitalu wylądować niebawem może także Ash Mason, która choć nieletnia, spodziewa się dziecka chłopaka swojej przyjaciółki. Amory bywają przewrotne. Czy to samo może powiedzieć Ethelyn Hollingsworth, która choć usilnie nie chcąc, dała uwieść się tajemniczemu stróżowi prawa, Raphaelowi Bradfordowi? Lekarka jeszcze nie wie, że ciągnie się za nim pewien kłopot. Skąd ma on tyle pieniędzy i dlaczego obcy typ załadował ją do bagażnika? Kłopot ma także Erin van Rooy, która licząc na przygodę utknęła w jaskini. Nie wiadomo, czy szwendająca się po lesie Maxima i Rhys ją odnajdą.
O przepływ informacji drogą pantoflową dba niechybnie Hiacynta Bucket oraz jej koleżanki z Kółka Różańcowego. Jak nie na innych, to na własnego wnuka, Charlesa, który spotyka się z wnuczką znienawidzonego prez Hiacyntę ze wzajemnością Huberta Pankhursta, Rosą. Niechęć dziadków do siebie nie zakłóca słodkiego uczucia pomiędzy dwójką młodych. Kto wie jednak? W Rode pojawiła się bowiem przyjaciółka Charlesa z dziecięcych lat, Flo. Do Rode wrócił także Theo Chambers. Niegdyś wyśmiewany przez wszystkich w szkole, dziś zbierający doświadczenie pilot, który sprzątnął Edamsowi sprzed nosa właścicielkę hotelu i pubu, Tayę Crimson.
Pech nie ominął równie Scotta Randalla. Jego siostra zmarła niedawno zostawiając mu pod opieką swoją czteroletnią córkę. Przed mężczyzną zaczynają piętrzyć się nowe obowiązki. Czy nowa lokatorka, wynajmująca u niego pokój będzie miała ochotę mu pomóc? Mowa o Jenny Watson. Pannicy, która wedle członkiń Kółka Różańcowego przyjechała tu uwodzić mężczyzn i narzekać na całe, małe Rode. Przez jakiś czas grzała miejsce w mieszkaniu doktora Warleggana, który miał przez to kłopoty ze swoją partnerką, Pamelą.  Mówi się też o tym, że Barnabas Miller poszedł w ślady Pankhursta i doczekał się zawału. Spędził bowiem kilka długich dni w szpitalu.
To nie wszystkie powroty, jakich można się było doczekać. Po latach nieobecności zawitał do Rode Achille Arran, ażeby zaopiekować się swoją schorowaną i niedomagającą już babcią. Towarzyszy mu Thomas Springfield, który został wysłany do miasteczka by objąć stanowisko nowego księdza w parafii. Tylko po co księdzu impala...?

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
Ogólne
Dodatkowe

Pisanie Re: Aktualnie w fabule  ♦ Nie Maj 13 2018, 18:48;
AKTUALNIE W FABULE

Nadszedł wyczekiwany Nowy Rok, który tylko pozornie wydawał się zwiastować spokój w nadchodzących miesiącach. Niestety (albo stety), mieszkańcy Rode nie mogą narzekać na nudę.


Posterunek policji zelektryzowała wiadomość o zaginięciu nastoletniej Summer McDonald. Dziewczynka od ponad tygodnia nie pojawiała się w szkole, nie kontaktowała się także ze swoimi koleżankami kolegami z klasy. Jakby tego było mało okazało się, że jej ojciec przebywa od dłuższego czasu w ośrodku odwykowym. Sprawą zajął się Leonel Rios lecz niewykluczone, że o pomoc przy sprawie zostanie poproszona lokalna społeczność.
Z problemem zmaga się też inny policjant, Raphael Bradford. Sprawa jego jest jednak bardziej osobista. Przed laty pomógł bratu, który przez swoje brudne interesy wplątał się w kłopoty. Sprawiło to, że Bradford zmienił otoczenie przenosząc się do Rode. Niestety, historia lubi się powtarzać a brat znowu liczy na pomoc czy policjantowi się to podoba, czy nie. Za kartę przetargową upatrzył sobie doktor Ethelyn Hollingsworth, która nie jest mężczyźnie obojętna.
Zaginięcie nastolatki to niestety dopiero początek problemów, które pojawiły się w Rode. W niewielkiej uliczce w centrum miasta znalezione zostało ciało Marilyna Masona. Mężczyznę wielu mieszkańców znało, był myśliwym a od pewnego czasu pracował jako barman w pubie Pijany Tordivler. Krążą plotki, że Mason zamarzł wracając z wielkiej popijawy jednak prawda jest taka, że od wielu miesięcy był trzeźwy... Sytuacja jest podwójnie nieprzyjemna dla córek zmarłego: Max i Ash. Marilyn był bowiem jedynym opiekunem i rodziną dziewcząt. Ashley nie dość, że jest nieletnia i wciąż uczy się w tutejszej szkole, to jest też w ostatnich miesiącach ciąży.
Końcówka stycznia wstrząsnęła też miastem w sposób dosłowny. W ciągu jednej nocy miały miejsce dwa pożary. Jeden w centrum miasta, gdzie płomienie pochłaniały lokal wynajmowany przez Felixa Novaka. Drugi, znacznie poważniejszy, w dzielnicy północnej, gdzie doszło do wybuchu gazu w jednym z mieszkań. Przy pożarach oraz ewakuacji mieszkańców pracują nie tylko strażacy, ale i dzielni mieszkańcy Rode.


_________________
Sesje:
- Artemis (retro u Pameli, Rosa)
- Dahlia (szpital, Rudi)
- Noah (remiza, Rosa)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Aktualnie w fabule

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Możesz odpowiadać w tematach
Witaj w Rode! :: POCZĄTEK :: Strefa Gracza-
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu