Napisz nowy tematOdpowiedz do tematuShare|

Aktualnie w fabule

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
AutorWiadomość
avatar
Ogólne
Dodatkowe

Pisanie Aktualnie w fabule  ♦ Sob Gru 16 2017, 22:09;
AKTUALNIE W FABULE

Nadeszła zima. Przez miasto przeszły niewielkie opady śniegu, który za każdym razem szybko topniał. Na obrzeżach Rode rozstawiono stoiska i otwarto świąteczny festyn, który trwać ma aż do nowego roku. Wszechobecne kolorowe lampki i śnieżynki w witrynach sklepów a także kolędy niosące się po głównych ulicach mogą poprawiać humor.


Świąteczny klimat może nie udzielać się Maximie Mason, nad którą wisi cień długu u Johna Silvera, który bezmyślnie na siebie przepisała. Ojciec jej, po poznaniu prawdy postanowił w tajemnicy samodzielnie go spłacić decydując się na współpracę z Silverem. Kwota nie jest mała a John może tylko pozornie wydawać się cierpliwy. Szczególnie, że jego ostatnie interesy zakłócił donos na policję. Felix Novak postąpił jak przykładny obywatel zgłaszając podejrzany pakunek zostawiony na stacji przez właściciela "Pechowca". Czy to jednak nie przysporzy mu problemów, których chłopak i tak już ma niemało? Elia Martinez, w której chłopak się zakochał okazała się być kimś innym, niż się pozornie wydawała. Weterynarz pracująca w Hodowli Chocobów nie do końca jest tym, za kogo się podaje. Mieszkająca wcześniej w Buenos Aires dziewczyna została wysłana do Rode w konkretnym celu - pozbycia się tutejszego policjanta, Leonela Riosa. Nikt nie przewidział, że jej serce zabije mocniej do celu. Brak odzewu z jej strony skłonił jej szefa, Diego Ramireza do pojawienia się w mieście. Szybko okazało się, że mężczyzna nie ma czasu na zabawy, o czym dotkliwie przekonał się Vincent Edams. Młody informatyk na prośbę Novaka wyszukiwał informacje o Elii, która doprowadziła go do Diego, a od niego trafił do szpitala, na ostry dyżur. Oprócz nowej przyjaciółki z tajemnicami, w życiu Felixa pojawiła się jeszcze jedna osoba. Jego biologiczna matka, która porzuciła go dwadzieścia lat temu niespodziewanie wróciła, przynosząc chłopakowi szokujące wieści o jego prawdziwym pochodzeniu. Wkrótce po ich burzliwej rozmowie popełnia samobójstwo, zabierając ze sobą do grobu całe mnóstwo tajemnic. Ale czy aby wszystko jest takie, jakim się wydaje być na pierwszy rzut oka? Tajemnica wciąż czeka na odkrycie.
W szpitalu wylądować niebawem może także Ash Mason, która choć nieletnia, spodziewa się dziecka chłopaka swojej przyjaciółki. Amory bywają przewrotne. Czy to samo może powiedzieć Ethelyn Hollingsworth, która choć usilnie nie chcąc, dała uwieść się tajemniczemu stróżowi prawa, Raphaelowi Bradfordowi? Lekarka jeszcze nie wie, że ciągnie się za nim pewien kłopot. Skąd ma on tyle pieniędzy i dlaczego obcy typ załadował ją do bagażnika? Kłopot ma także Erin van Rooy, która licząc na przygodę utknęła w jaskini. Nie wiadomo, czy szwendająca się po lesie Maxima i Rhys ją odnajdą.
O przepływ informacji drogą pantoflową dba niechybnie Hiacynta Bucket oraz jej koleżanki z Kółka Różańcowego. Jak nie na innych, to na własnego wnuka, Charlesa, który spotyka się z wnuczką znienawidzonego prez Hiacyntę ze wzajemnością Huberta Pankhursta, Rosą. Niechęć dziadków do siebie nie zakłóca słodkiego uczucia pomiędzy dwójką młodych. Kto wie jednak? W Rode pojawiła się bowiem przyjaciółka Charlesa z dziecięcych lat, Flo. Do Rode wrócił także Theo Chambers. Niegdyś wyśmiewany przez wszystkich w szkole, dziś zbierający doświadczenie pilot, który sprzątnął Edamsowi sprzed nosa właścicielkę hotelu i pubu, Tayę Crimson.
Pech nie ominął równie Scotta Randalla. Jego siostra zmarła niedawno zostawiając mu pod opieką swoją czteroletnią córkę. Przed mężczyzną zaczynają piętrzyć się nowe obowiązki. Czy nowa lokatorka, wynajmująca u niego pokój będzie miała ochotę mu pomóc? Mowa o Jenny Watson. Pannicy, która wedle członkiń Kółka Różańcowego przyjechała tu uwodzić mężczyzn i narzekać na całe, małe Rode. Przez jakiś czas grzała miejsce w mieszkaniu doktora Warleggana, który miał przez to kłopoty ze swoją partnerką, Pamelą.  Mówi się też o tym, że Barnabas Miller poszedł w ślady Pankhursta i doczekał się zawału. Spędził bowiem kilka długich dni w szpitalu.
To nie wszystkie powroty, jakich można się było doczekać. Po latach nieobecności zawitał do Rode Achille Arran, ażeby zaopiekować się swoją schorowaną i niedomagającą już babcią. Towarzyszy mu Thomas Springfield, który został wysłany do miasteczka by objąć stanowisko nowego księdza w parafii. Tylko po co księdzu impala...?

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Aktualnie w fabule

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Możesz odpowiadać w tematach
Witaj w Rode! :: POCZĄTEK :: Strefa Gracza-
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu