Share|

Sklep zielarski "Gaia Herbs"

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
AutorWiadomość
avatar
Ogólne
Dodatkowe

Pisanie Sklep zielarski "Gaia Herbs"  ♦ Nie Lip 30 2017, 22:00;
SKLEP ZIELARSKI "GAIA HERBS"

Sklep składa się z dwóch pomieszczeń. Jedno jest mniejsze i stanowi sam sklep. Wzdłuż ścian postawione są regały z ziołami i preparatami. W powietrzu unosi się charakterystyczny zapach mieszanki suszonych ziół. Za ladą, od strony sprzedawcy, znajdują się drzwi na zaplecze, gdzie mieszczą się donice ze świeżymi ziołami, a także stół do przygotowywania leków i maści. Rozłożone są na nim naczynia do miażdżenia i proszkowania roślin, a także probówki i niewielki palnik. Wszystko zawsze w nienagannej czystości. Na jednej ze ścian na zapleczu postawiony jest regał z książkami medycznymi.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
Ogólne
Dodatkowe
Character sheet
Wiek: 33
Ekwipunek podręczny:

Pisanie Re: Sklep zielarski "Gaia Herbs"  ♦ Pon Lis 20 2017, 22:28;

/ początek

Ethelyn zapytała o godzinę, kobieta stanowiąca wsparcie i siedząca w jej komórce odpowiedziała łagodnym głosem. Na zewnątrz już dawno zapanował mrok, jesień przynosiła ze sobą długie, chłodne wieczory. Gdyby ktoś zapytał panny Hollingsworth, jaki ma do tego stosunek, odpowiedziałaby, że całkiem pozytywny. Lubiła wracać dociepłego mieszkania lub spędzać wieczory w przytulnym sklepie, herbata z miodem i ziołami smakowała bardziej intensywnie, imbir rozgrzewał. Kontrast między tym co wewnątrz i tym, co między czterema ścianami był w pewien sposób uspokajający, stanowił pewną równowagę.
Przesunęła dłonią po starym, wręcz archaicznym biurku, by zaraz potem wstać, przejść przez równie archaiczny sklep, a potem obrócić tabliczkę, by na zewnątrz pokazywała napis "zamknięte". Oczywiście mogła mieć wszystko w pełni zelektronizowane, ale jednak lubiła ten starodawny charakter sklepu. Trochę się musiała nakombinować, by tak go urządzić. Rudolph oczywiście bardzo jej pomógł - gdyby tego nie zrobił, Ethel zrobiłaby mu chyba jesień średniowiecza z kilku wieczorów, wylewając na niego całą swoją - oczywiście milczącą - frustrację.
Niedługo miała przyjść Leslie, dlatego Ethel wolała, by już żaden klient im nie przeszkadzał. Nie żeby miała ich nie wiadomo jak dużo, no ale... Wilson wiedziała, że tak czy inaczej może pociągnąć klamkę przy wejściu, nawet jeśli będzie zamknięte. Tak się umówiły, nie musiała czekać przed drzwiami.
Czekając na koleżankę z pracy, Ethel sprawdzała stan swoich roślin na zapleczu.

Kiedy Leslie przyszła, spędziły kilka godzin na rozprawach natury medycznej, trochę społecznej, a wraz z kończącym się winem wlazły nawet na tematy moralności i etyki. Po miłym wieczorze, rozeszły się do własnych domów.

Zt
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://postmortem.forumpolish.com/t148-dr-ethelyn-hollingsworth

Sklep zielarski "Gaia Herbs"

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Similar topics

-
» Sklep zielarski Orchideous
» Sklep Odzieżowy
» Sklep z bronią "Trebusz"
» Sklep Warzywny
» Sklep Płatnerski

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Witaj w Rode! :: FABUŁA :: Rode :: Dzielnica Południowa-